GNFC
კონკურსები

მოკლემეტრაჟიანი და სრულმეტრაჟიანი დოკუმენტური ფილმის 2018 წელს წარმოების დაფინანსების კონკურსის მონაწილე პროექტები გადაეცა საექსპერტო კომისიას - 14 05 2018
Slider Image

მოკლემეტრაჟიანი და სრულმეტრაჟიანი დოკუმენტური ფილმის 2018 წელს  წარმოების დაფინანსების კონკურსის მონაწილე პროექტები გადაეცა საექსპერტო კომისიას

დასრულდა ეროვნული კინოცენტრის მიერ სრულმეტრაჟიანი და მოკლემეტრაჟიანი დოკუმენტური ფილმის 2018 წელს წარმოების დასაფინანსებლად  გამოცხადებულ კონკურსში პროექტების მიღება. 
მოკლემეტრაჟიანი და სრულმეტრაჟიანი დოკუმენტური ფილმის 2018 წელს წარმოების დასაფინანსებლად გამოცხადებულ კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად წარმოდგენილია 29 (ოცდაცხრა) პროექტი:

1. "112" (პროდიუსერი - შპს "ბენეფაქტორი" ზაზა მერაბიშვილი, რეჟისორი- ზაზა მერაბიშვილი, სცენარის ავტორი - ზაზა მერაბიშვილი ).

2. სიმართლისა და დღესასწაულის თეატრი (პროდიუსერი -შპს "ვარს-სტუდიო" თორნიკე ღლონტი, რეჟისორი - გიორგი ვარსიმაშვილი, სცენარის ავტორი-გიორგი ვარსიმაშვილი).

3. ოქროს მაძიებლები (პროდიუსერი - ააიპ "ლალხორი" სპარტაკ ფარჯიანი, რეჟისორი - სპარტაკ ფარჯიანი, სცენარის ავტორი - სპარტაკ ფარჯიანი ).

4. ბორის კახიანი (პროდიუსერი - ააიპ "ლალხორი" სპარტაკ ფარჯიანი , რეჟისორი - სპარტაკ ფარჯიანი, სცენარის ავტორი - სპარტაკ ფარჯიანი).

5. რკინის ცა (პროდიუსერი - შპს "ბიმარკ სტუდიო" გვანცა მეფარიშვილი, რეჟისორი - გვანცა მეფარიშვილი, სცენარის ავტორი - გვანცა მეფარიშვილი ).

6. მარი (პროდიუსერი -შპს "აბკ სტუდია" კარლო ჩიხრაძე , რეჟისორი - ლევან შუბაშვილი, სცენარის ავტორი - არჩილ შუბაშვილი).

7. რა სურს რუსეთს? (პროდიუსერი - ააიპ "ტვ ფილმ სტუდიო" თომა ჩაგელიშვილი, რეჟისორი- თომა ჩაგელიშვილი, სცენარის ავტორი - თომა ჩაგელიშვილი ).

8. სამი ურო (პროდიუსერი - შპს "სტუდია - 99" კარინე სარდლიშვილი, რეჟისორი- გიორგი ბართაია, სცენარის ავტორი - თამარ ბართაია ).

9. ლუკა (პროდიუსერი - შპს "ჯი აი პროდაქშენი" გურამ ლემონჯავა, რეჟისორი - ილია ბერია, სცენარის ავტორი - ილია ბერია ).

10. როგორ გავხდე ქართველი (პროდიუსერი - შპს "ებც ფილმ სტუდიო" გიორგი ჯეჯია, რეჟისორი - ნათია არაბული-ვეგერი, სცენარის ავტორი - ნინო ჩუტკერაშვილი ).

11. დაშლა-არმოშლა (პროდიუსერი -შპს "თოკო-ეკე" თორნიკე კოპლატაძე,რეჟისორი - თორნიკე კოპლატაძე, სცენარის ავტორი - ერეკლე კოპლატაძე ).

12. ყოველთა ქართველთა მსოფლიო კონგრესი (პროდიუსერი - ინდ/მეწარმე გენო ცაავა, რეჟისორი- გენო ცაავა, სცენარის ავტორი -გენო ცაავა ).

13. აზნაშ ლამან (პროდიუსერი -შპს "ბი-აი თი სტუდიო" მარიამ ბიწაძე, რეჟისორი - ნონა გიუნაშვილი, სცენარის ავტორი - ნონა გიუნაშვილი ).

14. სინემანია (პროდიუსერი -შპს "აკრობატი" ვახტანგ კუნცევ-გაბაშვილი, რეჟისორი - ვახტანგ კუნცევ-გაბაშვილი, სცენარის ავტორი - გივი ოდიშარია ).

15. და სხვები (პროდიუსერი -შპს "სტუდია 1,2,3" გიორგი ტეტიაშვილი , რეჟისორი - დავით გურგულია, სცენარის ავტორი - დავით გურგულია).

 16. წრე (პროდიუსერი -ინდ/მეწარმე რატი რეხვიაშვილი, რეჟისორი - ალექსანდრე რეხვიაშვილი, სცენარის ავტორი - ალექსანდრე რეხვიაშვილი ).

17. ოპერაცია "გოლგოთა" პერესტროიკის ნამდვილი ისტორია (პროდიუსერი - ინდ/მეწარმე "ქუცნა ამირეჯიბი", რეჟისორი - ქუცნა ამირეჯიბი, სცენარის ავტორი - ქუცნა ამირეჯიბი ).

18. ხელოსანი თუ ხელოვანი (პროდიუსერი -ფ/პირი ნიკოლოზ აბრამაშვილი, რეჟისორი-გიორგი ცხვედიანი, სცენარის ავტორი -გიორგი ცხვედიანი ).

19. ცხოვრება თეატრში (პროდიუსერი -შპს "ლაკუმი" კონსტანტინე ესაძე, რეჟისორი - კონსტანტინე ესაძე, ლევან კუხაშვილი, სცენარის ავტორი - ია გავაშელი ).

20. მსოფლიო კარგავს სიყვარულს (პროდიუსერი - შპს "ლაკუმი" კონსტანტინე ესაძე, რეჟისორი - ლაშა მინდიაშვილი, სცენარის ავტორი - ლაშა მინდიაშვილი ).

21. თორმეტი გაკვეთილი (პროდიუსერი - ააიპ "მაკ" ჯერეჯი ჯეიმს გასკილ, რეჟისორი - გიორგი მრევლიშვილი, სცენარის ავტორი - გიორგი მრევლიშვილი).

22. მკვდარი სულების არდადეგები (პროდიუსერი -შპს "პარაშუტი" კონსტანტინე კალანდაძე, რეჟისორი - ეკატერინე ჭელიძე, სცენარის ავტორი - ეკატერინე ჭელიძე ).

23. საქართველო (პროდიუსერი - ფ/პირი ელგუჯა ჩიტაშვილი , რეჟისორი -პაატა ტაბაღუა, სცენარის ავტორი -ელგუჯა ჩიტაშვილი ).

24. ხვრელი (პროდიუსერი -შპს "სტუდია ლოკოკინა" ალექსანდრე კვატაშიძე,რეჟისორი -ალექსანდრე კვატაშიძე, სცენარის ავტორი -ალექსანდრე კვატაშიძე).

25. მოსავალი (პროდიუსერი - ააიპ "სინემარკ" ნათია გულიაშვილი, რეჟისორი - მიხეილ ანთაძე, სცენარის ავტორი - მიხეილ ანთაძე).

26. შეხვედრა (პროდიუსერი -შპს "1991 ფროდაქშენს" ნინო ჩიჩუა, რეჟისორი - ანა ხაზარაძე, თამარ სხირტლაძე, სცენარის ავტორი -ანა ხაზარაძე, თამარ სხირტლაძე,ინა ივანჩეანუ).

27. ღრულები სახურავზე (პროდიუსერი - შსგ "ლირა ფროდაქშენს" ლალი კიკნაველიძე,რეჟისორი-ლალი კიკნაველიძე, სცენარის ავტორი- ლალი კიკნაველიძე).

28. #გიორგისთვის (პროდიუსერი -შპს "ტრავმა ფილმს" გიორგი გეთიაშვილი , რეჟისორი-გ. გეთიაშვილი, სცენარის ავტორი -გ.გეთიაშვილი).

29. 11+ (პროდიუსერი -ფ/პირი ნ.აბრამიშვილი, რეჟისორი - გ. ცხვედიანი, სცენარის ავტორი - გ. ცხვედიანი ).


2018 წელს მოკლემეტრაჟიანი და სრულმეტრაჟიანი დოკუმენტური ფილმის წარმოების დასაფინანსებლად გამოცხადებულ კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად წარმოდგენილი 29 პროექტი ა/წ 14 მაისს გადაეცა საექსპერტო კომისიას.

საექსპერტო კომისიის წევრები:

სალომე ჯაში - რეჟისორი;

ირაკლი მახარაძე - რეჟისორი;

ლევან კიტია - რეჟისორი/პროდიუსერი;

არჩილ ხეთაგური - რეჟისორი;

მანანა ანასაშვილი - რეჟისორი.


კონკურსანტებთან პირველი ტურის გასაუბრება დაინიშნა 2018 წლის 26 და 27 ივნისს 11:00 საათზე.

გისურვებთ წარმატებებს!


Facebook Share
უკან