GNFC
კონკურსები

სრულმეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის 2018 წელს პროექტის განვითარების დაფინანსების კონკურსის პირველი ტურის შედეგები - 11 04 2018
Slider Image

ეროვნული კინოცენტრის მიერ სრულმეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის 2018 წელს პროექტის განვითარების დასაფინანსელად გამოცხადებულ კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად წარმოდგენილი იყო 27 პროექტი.

2018 წლის 11 აპრილს საექსპერტო კომისიის სხდომაზე კომისიის წევრების შეფასებით პირველ ტურში ქულები ასე გადანაწილდა:

1.,,გაუმარჯოს!'' (პროდიუსერი - შპს ვარს-სტუდიო'' მინდობილი პირი გიორგი ვარსიმაშვილი, რეჟისორი - გიორგი ვარსიმაშვილი, სცენარის ავტორი - გიორგი ვარსიმაშვილი ) – 18ქულა.

2.,,არტისტი და ანგელოზი" (პროდიუსერი - შპს ვარს-სტუდიო'' მინდობილი პირი გიორგი ვარსიმაშვილი, რეჟისორი - ავთანდილ ვარსიმაშვილი, სცენარის ავტორი - ავთანდილ ვარსიმაშვილი )- 15 ქულა.

3.,,მკურნალობა მკვლელობით'' ( პროდიუსერი - ააიპ ,,იდეა.ჯი'' ნინა ხატიაშვილი , რეჟისორი - ნინა ხატიაშვილი , სცენარის ავტორი - ნინა ხატიაშვილი ) – 17 ქულა.

4.,,აგვისტო" ( პროდიუსერი - შპს ,,ბენეფაქტორი'' ზაზა მერაბიშვილი , რეჟისორი - ზაზა მერაბიშვილი , სცენარის ავტორი - ზაზა მერაბიშვილი ) – 16 ქულა.

5.,,ვისია უშბა?'' ( პროდიუსერი - შპს ,,თეთნულდი'' ბადრი ჯაჭვლიანი , რეჟისორი - იოსებ ჯაჭვლიანი , სცენარის ავტორი - იოსებ ჯაჭვლიანი ) – 18 ქულა.

6.,,ლურჯი ვეშაპი'' (პროდიუსერი - ი/მ პაპუნა მოსიძე , რეჟისორი - პაპუნა მოსიძე, სცენარის ავტორი - პაპუნა მოსიძე ) – 17 ქულა.

7.,,ზრუნვის უფლება'' ( პროდიუსერი - შპს ,,ბიმარკ სტუდიო" მინ.პირი გვანცა მეფარიშვილი , რეჟისორი - გვანცა მეფარიშვილი , სცენარის ავტორი - გვანცა მეფარიშვილი ) – 16 ქულა.

8.,,აღდგომა'' (პროდიუსერი - შპს ,,გლაბერ'' ელენე თავაძე , რეჟისორი - სოფიო ჭინჭარაული , სცენარის ავტორი - ზაზა კოშკაძე ) – 18 ქულა.

9.,,დილა მშვიდობისა საქართველო'' ( პროდიუსერი - შპს ,,კინოკომპანია შვიდკაცა+'' მინ.პირი ნინო ჯინჭარაძე , რეჟისორი - გიორგი ბარაბაძე , სცენარის ავტორი - გიორგი ბარაბაძე ) – 17 ქულა.

10.,,ჰელესა'' (პროდიუსერი - შპს ,,შემოქმედებითი საწარმოო გაერთიანება ლირა ფროდაქშენ'' ლალი კიკნაველიძე , რეჟისორი - ლალი კიკნაველიძე, სცენარის ავტორი - მიხო მოსულიშვილი ) - 18 ქულა.

11.,,თამარელა'' ( პროდიუსერი - შპს ,,ლევან ბრაზერს ფიქჩერსი'' ლევან ფირცხალავა , რეჟისორი - სალომე საღარაძე , სცენარის ავტორი - ლევან ფირცხალავა ) – 15 ქულა.

12.,,ნაცრისფერი ცა'' ( პროდიუსერი - შპს ,,პარაშუტი'' მინ.პირი კონტანტინე კალანდაძე , რეჟისორი - ეკატერინე ჭელიძე , სცენარის ავტორი - ეკატერინე ჭელიძე ) – 16 ქულა.

13.,,სახლი ფანტომი'' ( პროდიუსერი - შპს ,,პრედადორ ფილმი'' თამარ გოლავა , რეჟისორი - ლუკა ქირია, თამარ გოლავა , სცენარის ავტორი - ლეილა ხომერიკი )- 15 ქულა.

14.,,წერილი საიქიოდან' (პროდიუსერი - შპს ,,პრედადორ ფილმი'' თამარ გოლავა , რეჟისორი - თამარ გოლავა , სცენარის ავტორი - ლეილა ხომერიკი) – 15 ქულა.

15.,,დიაკვანი'' ( პროდიუსერი - შპს ,,დიგითალ ქითჩენ ფილმსი'' გიორგი თავართქილაძე, რეჟისორი - გიორგი თავართქილაძე , სცენარის ავტორი - გიორგი თავართქილაძე ) – 18 ქულა.

16.,,ქარმა დაუბერა, საშუალო ასაკის ქალმა, თავის აბრეშუმის ყელსახვევზე გაიფიქრა'' ( პროდიუსერი - შპს,,ნუში ფილმი'' თეკლე მაჭავარიანი , რეჟისორი - ალექსანდრე კობერიძე , სცენარის ავტორი - ალექსანდრე კობერიძე ) – 17 ქულა.

17.,,სასაზღვრო თამაშები'' (პროდიუსერი - შპს,,ბორდერ გეიმს'' ალექსანდრე შერვაშიძე , რეჟისორი - ელენე მიქაბერიძე , სცენარის ავტორი - ელენე მიქაბერიძე, ნიკოლოზ მდივანი ) – 18 ქულა.

18.,,ფლორა'' ( პროდიუსერი - შპს,,ნუში ფილმი'' თეკლე მაჭავარიანი , რეჟისორი - ალექსანდრე კობერიძე , სცენარის ავტორი - ალექსანდრე კობერიძე ) – 15 ქულა.

19.,,ნინა'' ( პროდიუსერი - შპს ,,მაგნეტ ფილმსი'' დავით ისაკაძე , რეჟისორი - კონსტანტინე თაყაიშვილი, სცენარის ავტორი - უტა ბერია) – 17 ქულა.

20.,,შელოცვა რადიოთი'' ( პროდიუსრი -შპს ,,Film Asylum'' ვალერიან კირკიტაძე , რეჟისორი - ქურციკ ამირეჯიბი , სცენარის ავტორი - ქურციკ ამირეჯიბი) – 14 ქულა.

21.,,მკვლელობები'' ( პროდიუსერი - შპს ,,Film Asylum'' ვალერიან კირკიტაძე , რეჟისორი - ალექსანდრე ნავერიანი , სცენარის ავტორი - ალექსანდრე ნავერიანი ) – 14 ქულა.

22.,,ბალიაური'' (პროდიუსერი - შპს ,,Film Asylum'' ვალერიან კირკიტაძე , რეჟისორი - დავით ჯანელიძე , სცენარის ავტორი - ვაჟა გიგაშვილი ) – 17 ქულა.

23.,,ბავშვი'' ( პროდიუსერი - შპს ,,ნბ სტუდიო'' ნინო ბასილია , რეჟისორი - ნინო ბასილია , სცენარის ავტორი - ნინო ბასილია ) – 18 ქულა.

24.,,ვინ ხარ?!'' (პროდიუსერი - ი/მ გენო ცაავა , რეჟისორი - გენო ცაავა , სცენარის ავტორი - პაატა მიწრაფიშვილი ) – 13 ქულა.

25.,,იმერული რეკვიემი'' ( პროდიუსერი - ი/მ გენო ცაავა , რეჟისორი - გენო ცაავა , სცენარის ავტორი - რეზო კლდიაშვილი ) – 14 ქულა.

26.,,პანთეონი'' ( პროდიუსერი - შპს ,,ვინდფორს მედია'' მინდ. პირი ალექსანდრე ხოსიტაშვილი , რეჟისორი - არჩილ ქავთარაძე , სცენარის ავტორი - არჩილ ქავთარაძე ) – 18 ქულა.

27.,,ქეიფი სოლოლაკში'' ( პროდიუსერი - შპს ,,რეაქტორმანქი'' თორნიკე ბზიავა , რეჟისორი - თორნიკე ბზიავა , სცენარის ავტორი - თორნიკე ბზიავა) – 18 ქულა.

 

საექსპერტო კომისიის გადაწყვეტილებთ მეორე ტურში გადავიდა ყველა ის პროექტი, რომელმაც 16 და მეტი ქულა მოიპოვა.

მეორე ტურში მონაწილეობას მიიღებს შემდეგი 18 (თვრამეტი) პროექტი:

1. ,,გაუმარჯოს!'' (პროდიუსერი - შპს ვარს-სტუდიო'' მინდობილი პირი გიორგი ვარსიმაშვილი, რეჟისორი - გიორგი ვარსიმაშვილი, სცენარის ავტორი - გიორგი ვარსიმაშვილი ) – 18 ქულა.

2. ,,მკურნალობა მკვლელობით'' ( პროდიუსერი - ააიპ ,,იდეა.ჯი'' ნინა ხატიაშვილი , რეჟისორი - ნინა ხატიაშვილი , სცენარის ავტორი - ნინა ხატიაშვილი ) – 17 ქულა.

3. ,,აგვისტო" ( პროდიუსერი - შპს ,,ბენეფაქტორი'' ზაზა მერაბიშვილი , რეჟისორი - ზაზა მერაბიშვილი , სცენარის ავტორი - ზაზა მერაბიშვილი ) – 16 ქულა.

4. .,,ვისია უშბა?'' ( პროდიუსერი - შპს ,,თეთნულდი'' ბადრი ჯაჭვლიანი , რეჟისორი - იოსებ ჯაჭვლიანი , სცენარის ავტორი - იოსებ ჯაჭვლიანი ) – 18 ქულა.

5. ,,ლურჯი ვეშაპი'' (პროდიუსერი - ი/მ პაპუნა მოსიძე , რეჟისორი - პაპუნა მოსიძე, სცენარის ავტორი - პაპუნა მოსიძე ) – 17 ქულა.

6. ,,ზრუნვის უფლება'' ( პროდიუსერი - შპს ,,ბიმარკ სტუდიო" მინ.პირი გვანცა მეფარიშვილი , რეჟისორი - გვანცა მეფარიშვილი , სცენარის ავტორი - გვანცა მეფარიშვილი ) – 16 ქულა.

7. ,,აღდგომა'' (პროდიუსერი - შპს ,,გლაბერ'' ელენე თავაძე , რეჟისორი - სოფიო ჭინჭარაული , სცენარის ავტორი - ზაზა კოშკაძე ) – 18 ქულა.

8. ,,დილა მშვიდობისა საქართველო'' ( პროდიუსერი - შპს ,,კინოკომპანია შვიდკაცა+'' მინ.პირი ნინო ჯინჭარაძე , რეჟისორი - გიორგი ბარაბაძე , სცენარის ავტორი - გიორგი ბარაბაძე ) – 17 ქულა.

9. ,,ჰელესა'' (პროდიუსერი - შპს ,,შემოქმედებითი საწარმოო გაერთიანება ლირა ფროდაქშენ'' ლალი კიკნაველიძე , რეჟისორი - ლალი კიკნაველიძე, სცენარის ავტორი - მიხო მოსულიშვილი ) - 18 ქულა.

10. ,,ნაცრისფერი ცა'' ( პროდიუსერი - შპს ,,პარაშუტი'' მინ.პირი კონტანტინე კალანდაძე , რეჟისორი - ეკატერინე ჭელიძე , სცენარის ავტორი - ეკატერინე ჭელიძე ) – 16 ქულა.

11. ,,დიაკვანი'' ( პროდიუსერი - შპს ,,დიგითალ ქითჩენ ფილმსი'' გიორგი თავართქილაძე, რეჟისორი - გიორგი თავართქილაძე , სცენარის ავტორი - გიორგი თავართქილაძე ) – 18 ქულა.

12. ,,ქარმა დაუბერა, საშუალო ასაკის ქალმა, თავის აბრეშუმის ყელსახვევზე გაიფიქრა'' ( პროდიუსერი - შპს,,ნუში ფილმი'' თეკლე მაჭავარიანი , რეჟისორი - ალექსანდრე კობერიძე , სცენარის ავტორი - ალექსანდრე კობერიძე ) – 17 ქულა.

13. ,,სასაზღვრო თამაშები'' (პროდიუსერი - შპს,,ბორდერ გეიმს'' ალექსანდრე შერვაშიძე , რეჟისორი - ელენე მიქაბერიძე , სცენარის ავტორი - ელენე მიქაბერიძე, ნიკოლოზ მდივანი ) – 18 ქულა.

14. ,,ნინა'' ( პროდიუსერი - შპს ,,მაგნეტ ფილმსი'' დავით ისაკაძე , რეჟისორი - კონსტანტინე თაყაიშვილი, სცენარის ავტორი - უტა ბერია) – 17 ქულა.

15. ,,ბალიაური'' (პროდიუსერი - შპს ,,Film Asylum'' ვალერიან კირკიტაძე , რეჟისორი - დავით ჯანელიძე , სცენარის ავტორი - ვაჟა გიგაშვილი ) – 17 ქულა.

16. ,,ბავშვი'' ( პროდიუსერი - შპს ,,ნბ სტუდიო'' ნინო ბასილია , რეჟისორი - ნინო ბასილია , სცენარის ავტორი - ნინო ბასილია ) – 18 ქულა.

17. ,,პანთეონი'' ( პროდიუსერი - შპს ,,ვინდფორს მედია'' მინდ. პირი ალექსანდრე ხოსიტაშვილი , რეჟისორი - არჩილ ქავთარაძე , სცენარის ავტორი - არჩილ ქავთარაძე ) – 18 ქულა.

18. ,,ქეიფი სოლოლაკში'' ( პროდიუსერი - შპს ,,რეაქტორმანქი'' თორნიკე ბზიავა , რეჟისორი - თორნიკე ბზიავა , სცენარის ავტორი - თორნიკე ბზიავა) – 18 ქულა.


დანარჩენი პროექტები კონკურს გამოეთიშა.

მეორე ტურირომელიც გულისხმობს პროდიუსერის და რეჟისორის მიერ პროექტის პრეზენტაციას კომისიის წევრების წინაშეჩატარდება 13 აპრილს, 10:40 საათზე.


 

Facebook Share
უკან