GNFC
კონკურსები

2018 წელს სრულმეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის წარმოების კონკურსის მონაწილე პროექტები გადაეცა საექსპერტო კომისიას - 11 05 2017
Slider Image

2018 წელს სრულმეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის წარმოების კონკურსის მონაწილე პროექტები გადაეცა საექსპერტო კომისიას. 
ეროვნული კინოცენტრის მიერ 2018 წელს  სრულმეტრაჟიანი მხატვრული ფილმის წარმოების დასაფინანსებლად გამოცხადებულ კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად წარმოდგენილია  24   პროექტი:

1.,,ვინ ხარ?’’ (საპროდიუსერო კომპანია - ინდ.მეწარმე გენო ცაავა, რეჟისორი - გენო ცაავა);
2.,,ბავშვი’’ (საპროდიუსერი კომპანია- შპს ,,საქართველოს კინოსაინვესტიციო ჯგუფი’’ დირექტორი - ირაკლი ჩიკვაიძე, რეჟისორი - ნინო ბასილია); 
3.,,არტისტი და ანგელოზი’’ (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,ვარ-სტუდიო’’ დირექტორი - თორნიკე ღლონტი, რეჟისორი - ავთანდილ ვარსიმაშვილი); 
4.,,ხალხის მტერი’’ (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,ვარ-სტუდიო’’ დირექტორი-თორნიკე ღლონტი, რეჟისორი - გიორგი ვარსიმაშვილი);
5.,,გაუმარჯოს’’ (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,ვარ-სტუდიო’’ დირექტორი - თორნიკე ღლონტი, რეჟისორი - გიორგი ვარსიმაშვილი);
6.,,აპოკა და ლიპსი’’ (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,მთვარის გლობუსი’’ დირექტორი - გიორგი ლევაშოვ-თუმანიშვილი, რეჟისორი - გიორგი ლევაშოვ-თუმანიშვილი);
7.,,ციცინათელები’’ (საპროდიუსერო კომპანია -ა(ა)იპ ,,და იქმნა ნათელი’’ დირექტორი - ლელა მაქაცარია-ანჯაფარიძე, რეჟისორი - ლევან ანჯაფარიძე);
8.,,ცივი ღრუბლები’’ (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,20 Steps productions’’ დირექტორი - ვლადიმერ კაჭარავა , რეჟისორი - კახაბერ კიკაბიძე);
9.,,მინდვრის ყვავილები’’ (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,3003 ფილმ ფროდაქშენ’’ დირექტორის მინდობილი პირი - აკაკი ტოგონიძე, რეჟისორი - ლანა ღოღობერიძე);
10.,,კოსტას კანტორა’’ (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,სტუდია-99’’ დირექტორი - კარინე სარდლიშვილი, რეჟისორი - ნანა ჯორჯაძე);
11.,,ბალიაური’’ (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,Film Asylum’’ დირექტორი - ვალერიან კირკიტაძე, რეჟისორი- დავით ჯანელიძე);
12.,,სად მიდის ლიზა (ქართულ-აფხაზური დღიურები)’’ (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,N&N’’ დირექტორი- ნანა ჯანელიძე, რეჟისორი - ნანა ჯანელიძე);
13.,,სამურაი დასვენების ჟამს’’ (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,ალამდარი’’ დირექტორი - ნინო დევდარიანი, რეჟისორი - ლევან თუთბერიძე) 
14.,,ავთუშა’’ (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,ლე ხაინდრაო პროდაქშენ’’ დირექტორი - გიორგი ხაინდრავა, რეჟისორი - გიორგი ხაინდრავა)
15.,,კრიზის მენეჯერი’’ (საპროდიუსერო კომპანია- ფ/პ ლაშა ჭიტაძე, რეჟისორი - ზურაბ მენთეშაშვილი);
16.,,ცელქი ბავშვები 3D’’ (საპროდიუსერო კომპანია- ფ/პ ლაშა ჭიტაძე, რეჟისორი - ზურაბ მენთეშაშვილი);
17.,,ჩემი სახლი ტყის პირას’’ (საპროდიუსერო კომპანია- შპს ,,ნუში ფილმი’’ დირექტორი - თეკლე მაჭავარიანი, რეჟისორი - თამარ შავგულიძე);
18.,,გაცხადებული სიზმარი’’ (საპროდიუსერო კომპანია - ა(ა)იპ ,,საავტორო ფილმების სტუდია’’ დირექტორი - ზურაბ ინაშვილი, რეჟისორი - ზურაბ ინაშვილი);
19.,,შავი მერცხლის ფრენა’’ (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,კავკასიური ფილმოდრომი’’ დირექტორი - რუსუდან პირველი, რეჟისორი - რუსუდან პირველი);
20.,,ჩემი პატარა ლამაზი დედიკო’’ (საპროდიუსერო კომპანია- შპს ,,შვიდკაცა’’ დირექტორის მინდობილი პირი - ქეთევან გალდავაძე, რეჟისორი - გიორგი ბარაბაძე);
21.,,სხვა მე’’ (საპროდიუსერო კომპანია- შპს ,,ლაკუმი’’ დირექტორი - კონსტანტინე ესაძე, რეჟისორი - გიორგი აგლაძე); 
22.,,არმატურა’’ (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,პანსიონატი’’ დირექტორი - ნოდარ ნოზაძე, რეჟიოსრი - გიორგი  ცქვიტინიძე); 
23.,,მაღლა აწეული ხელები’’ (საპროდიუსერო კომპანია- შპს ,,გამს ფიქჩერს’’ დირექტორი - გიორგი ბაზღაძე, რეჟისორი - ქეთი მაჭავარიანი);
24.,,პანთეონი’’ (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,ვინდფორს მედია’’ დირექტორი - არჩილ ქავთარაძე, რეჟისორი - არჩილ ქავთარაძე).


საექსპერტო კომისიის წევრები არიან:

1.დავით ჩუბინიშვილი 
2.ირაკლი ფანიაშვილი 
3.ნინო მხეიძე
4.მიშა გომიაშვილი 
5.დიმიტრი მამულია 
6.ნიკოლოზ აბრამაშვილი 
7.გელა ბაბლუანი 

კონკურსანტებთან გასაუბრება დაინიშნა 22 და 23 ივნისს.

Facebook Share
უკან