GNFC
კონკურსები

სრულმეტრაჟიანი და მოკლემეტრაჟიანი დოკუმენტური ფილმის 2017 წლის წარმოების კონკურსის მონაწილე პროექტები გადაეცა საექსპერტო კომისიას - 03 05 2017
Slider Image

ეროვნული კინოცენტრის მიერ მოკლემეტრაჟიანი და სრულმეტრაჟიანი დოკუმენტური ფილმის 2017 წლის წარმოების დასაფინანსებლად გამოცხადებულ კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად წარმოდგენილია 18   პროექტი :

  1. ,,წინ წინაპრებისკენ’’  (საპროდიუსერო კომპანია - ააიპ ,,დიაფილმი’’  დირექტორი -შორენა თევზაძე, რეჟისორები: - შორენა თევზაძე, გიორგი ფრიდონიშვილი).
  2. ,,უცხოური საქართველო’’  (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,ბრავო ედვერთაიზინგი’’ დირექტორის მინდობილი პირი - ავთანდილ გასვიანი,  რეჟისორი - თამარ ქარუმიძე).
  3. ,,დაკარგული რვანახევარი’’ (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,ნალი''დირექტორი - ირაკლი სოლომანაშვილი, რეჟისორი - ვახტანგ ვარაზი).
  4. ,,მეორადი ქვეყანა" (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,კოპეშია"დირექტორი - ანუნა (ანა) ბუკია, რეჟისორი - ანუნა (ანა) ბუკია).
  5. ,,მიუსაფარი" (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,საავტორო ფილმების სტუდია"დირექტორი - ზურაბ ინაშვილი, რეჟისორი - ზურაბ ინაშვილი).
  6. ,,მომთაბარე" (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,პანსიონატი" დირექტორი - ნოდარ ნოზაძე, რეჟისორი - ირაკლი მეტრეველი).
  7. ,,მომავალი მომავლის შემდეგ" (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,ბათუმის საავტორო ფილმების სტუდია"დირექტორი- ზაზა ხალვაში, რეჟისორები: - თამთა და სალომე ხალვაშები).
  8. ,,ხე’’ (საპროდიუსერო კომპანია - ააიპ ,,საქდოკ ფილმი"  დირექტორის მინდობილი პირი - სალომე ჯაში, რეჟისორი - სალომე ჯაში);
  9. ,,17 მაისი" (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,არტვეი ფილმ’’ დირექტორი - ნინო ვარსიმაშვილი, რეჟისორი - რატი წითელაძე);
  10. ,,პოლიგონი" (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,ლე ხაინდრაო პროდაქშენი" დირექტორი -გიორგი ხაინდრავა, რეჟისორი - გიორგი ხაინდრავა); 
  11. ,,განდეგილები"(საპროდიუსერო კომპანია  შპს ,,სილქ ფაქტორი სტუდიო" დირექტორი - მანუჩარ ახალაია,  რეჟისორი - დავით აფხაიძე);
  12. ,,დაღვინება" (საპროდიუსერო კომპანია - ააიპ ,,CineMark" დირექტორი - ნათია გულიაშვილი, რეჟისორი - ალექსანდრე კაკაბაძე);
  13. ,,მედეას ნაკვალევზე" (საპროდიუსერო კომპანია - ააიპ ,,თსუ კლასიკური ფილოლოგიის, ბიზანტინისტიკისა და ნეოგრეცისტიკის განვითარების ფონდი" დირექტორის მინდობილი პირი - მედეა აბულაშვილი,  რეჟისორი - ნინო ყოლანდარია).
  14. ,,შემორჩენილნი" (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,კინემა" დირექტორი - მიხეილ მრევლიშვილი, რეჟისორი - მიხეილ მრევლიშვილი).
  15. ,,უკანასკნელი მოსახლე" (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,Digital Kitchen Studio" დირექტორი - გიორგი თავართქილაძე,  რეჟისორი - გურამ ასათიანი);
  16. ,,ფოლადის სიცოცხლე"  (საპროდიუსერო კომპანია - შპს,,თეიქს ფილმი" დირექტორი - ქეთევან დანელია, რეჟისორი - ნინო ძამაშვილი).
  17. ,,ცისარტყელა გამოვლილები" (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,ვინდფორს სტუდია" დირექტორი - არჩილ ქავთარაძე, რეჟისორი - თამარ გოლავა).
  18. ,,მსოფლიო კარგავს სიყვარულს" (საპროდიუსერო კომპანია - შპს ,,ლაკუმი" დირექტორი - კონსტანტინე ესაძე, რეჟისორი - ლაშა მინდიაშვილი).

2017 წელს მოკლემეტრაჟიანი და სრულმეტრაჟიანი დოკუმენტური  ფილმის წარმოების დასაფინანსებლად გამოცხადებულ კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად წარმოდგენილი 18   პროექტი გადაეცა საექსპერტო კომისიას.

საექსპერტო კომისიის წევრები არიან:

  • თინათინ გურჩიანი 
  • ქუცნა ამირეჯიბი 
  • გივი (ბესო) ოდიშარია 
  • გიორგი გაჩეჩილაძე 
  • ლევან ადამია 

კონკურსანტებთან გასაუბრება დაინიშნა 30 მაისს. 

Facebook Share
უკან